Предлошка:Location map Молдавија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Молдавија
name Молдавија
border
coordinates
48.7
26.3 ←↕→ 30.4
45.1
map center 46°54′N 28°21′E / 46.9° СГШ; 28.35° ИГД / 46.9; 28.35
image Moldova location map.svg
Location map Молдавија
image1 Moldova relief map.png
Location map Молдавија