Предлошка:Location map Мозамбик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Мозамбик
name Мозамбик
border
coordinates
-10.2
29.8 ←↕→ 41.8
-27.4
map center 18°48′ ЈГШ; 35°48′ ИГД / 18.8° ЈГШ; 35.8° ИГД / -18.8; 35.8
image Mozambique location map.svg
Location map Мозамбик
image1 Mozambique relief location map.jpg
Location map Мозамбик