Предлошка:Location map Маршалски Острови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Маршалски Острови
name Маршалски Острови
border
coordinates
15.5
160.0 ←↕→ 173.2
3.0
map center 9°15′ N; 166°36′ E / 9.25° СГШ; 166.6° ИГД / 9.25; 166.6
image Marshall Islands location map.svg
Location map Маршалски Острови