Предлошка:Location map Мали

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Мали
name Мали
border
coordinates
25.5
-12.6 ←↕→ 4.8
9.7
map center 17°36′ СГШ; 3°54′ ЗГД / 17.6° СГШ; 3.9° ЗГД / 17.6; -3.9
image Mali2 location map.svg
Location map Мали
image1 Mali relief location map.jpg
Location map Мали