Предлошка:Location map Малезија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Малезија
name Малезија
border
coordinates
8
99 ←↕→ 120
0
map center 4°00′ N; 109°30′ E / 4° N; 109.5° E / 4; 109.5
image Malaysia location map.svg
Location map Малезија
image1 Malaysia relief location map.jpg
Location map Малезија