Предлошка:Location map Македонија Прилеп

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Прилеп
name Прилеп
border
coordinates
41.3676
21.5160 ←↕→ 21.5807
41.3213
map center 41°20′40″ СГШ; 21°32′54″ ИГД / 41.34445° СГШ; 21.54835° ИГД / 41.34445; 21.54835
image Prilep OSM.svg
Location map Македонија Прилеп