Предлошка:Location map Македонија Гостивар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Гостивар
name Гостивар
border
coordinates
41.8095
20.8866 ←↕→ 20.9254
41.7768
map center 41°47′35″ СГШ; 20°54′22″ ИГД / 41.79315° СГШ; 20.906° ИГД / 41.79315; 20.906
image Gostivar OSM.svg
Location map Македонија Гостивар