Шаблон:Location map Македонија Битола

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Битола
name Битола
border
coordinates
41.0573
21.2882 ←↕→ 21.3703
41.0028
map center 41°01′48″ СГШ; 21°19′45″ ИГД / 41.03005° СГШ; 21.32925° ИГД / 41.03005; 21.32925
image Bitola OSM.svg
Location map Македонија Битола