Предлошка:Location map Мавританија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Мавританија
name Мавританија
border
coordinates
27.85
-17.75 ←↕→ -4.15
14.15
map center 21°00′ N; 10°57′ W / 21° N; 10.95° W / 21; -10.95
image Mauritania location map.svg
Location map Мавританија
image1 Mauritania relief location map.jpg
Location map Мавританија