Предлошка:Location map Куба

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Куба
name Куба
border
coordinates
23.8
-85.2 ←↕→ -73.8
19.2
map center 21°30′ СГШ; 79°30′ ЗГД / 21.5° СГШ; 79.5° ЗГД / 21.5; -79.5
image Cuba location map.svg
Location map Куба
image1 Cuba physical map.svg
Location map Куба
image2 Cuba physical map (no legend).svg
Location map Куба