Предлошка:Location map Костарика

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Костарика
name Костарика
border
coordinates
11.5
-86.5 ←↕→ -82.0
7.5
map center 9°30′ СГШ; 84°15′ ЗГД / 9.5° СГШ; 84.25° ЗГД / 9.5; -84.25
image Costa Rica location map.svg
Location map Костарика
image1 Costa Rica relief location map.jpg
Location map Костарика