Предлошка:Location map Комори

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Комори
name Комори
border
coordinates
-11.2
43.0 ←↕→ 45.5
-13.2
map center 12°12′ S; 44°15′ E / 12.2° S; 44.25° E / -12.2; 44.25
image Comoros location map.svg
Location map Комори