Предлошка:Location map Кокосови Острови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Кокосови Острови
name Кокосови Острови
border
coordinates
-11.75
96.75 ←↕→ 97.00
-12.25
map center 12°00′00″ S; 96°52′30″ E / 12° ЈГШ; 96.875° ИГД / -12; 96.875
image Cocos (Keeling) Islands location map.svg
Location map Кокосови Острови