Предлошка:Location map Кипар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Кипар
name Кипар
border
coordinates
35.8
32.1 ←↕→ 34.8
34.4
map center 35°06′ СГШ; 33°27′ ИГД / 35.1° СГШ; 33.45° ИГД / 35.1; 33.45
image Cyprus location map.svg
Location map Кипар
image1 Cyprus relief location map.jpg
Location map Кипар