Предлошка:Location map Каналски Острови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Каналски Острови
name Каналски Острови
border
coordinates
52
-6.5 ←↕→ 2.4
48
map center 50°00′ N; 2°03′ W / 50° N; 2.05° W / 50; -2.05
image English Channel location map.svg
Location map Каналски Острови
image1 Relief Map of English Channel.png
Location map Каналски Острови