Предлошка:Location map Индонезија Сулавеси

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Сулавеси
name Сулавеси
border
coordinates
5.0
117.0 ←↕→ 127.7
-8.0
map center 1°30′ S; 122°21′ E / 1.5° S; 122.35° E / -1.5; 122.35
image Indonesia Sulawesi location map.svg
Location map Индонезија Сулавеси