Предлошка:Location map Еритреја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Еритреја
name Еритреја
border
coordinates
18.4
36.0 ←↕→ 43.8
12.0
map center 15°12′ N; 39°54′ E / 15.2° N; 39.9° E / 15.2; 39.9
image Eritrea location map.svg
Location map Еритреја
image1 Eritrea physical map.svg
Location map Еритреја