Предлошка:Location map Египет

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Египет
name Египет
border
coordinates
32.1
24.2 ←↕→ 37.3
21.3
map center 26°42′ N; 30°45′ E / 26.7° N; 30.75° E / 26.7; 30.75
image Egypt location map.svg
Location map Египет
image1 Egypt relief location map.jpg
Location map Египет