Предлошка:Location map ДР Конго

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of ДР Конго
name ДР Конго
border
coordinates
6
11 ←↕→ 32
-14
map center 4°00′S 21°30′E / 4° ЈГШ; 21.5° ИГД / -4; 21.5
image Democratic Republic of the Congo location map.svg
Location map ДР Конго
image1 Democratic Republic of the Congo relief location map.jpg
Location map ДР Конго