Предлошка:Location map Грузија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Грузија
name Грузија
border
coordinates
43.7
39.8 ←↕→ 46.9
40.9
map center 42°18′ СГШ; 43°21′ ИГД / 42.3° СГШ; 43.35° ИГД / 42.3; 43.35
image Georgia location map.svg
Location map Грузија
image1 Relief Map of Georgia.png
Location map Грузија