Предлошка:Location map Гана

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Гана
name Гана
border
coordinates
11.4
-3.6 ←↕→ 1.5
4.5
map center 7°57′ N; 1°03′ W / 7.95° N; 1.05° W / 7.95; -1.05
image Ghana location map.svg
Location map Гана
image1 Ghana physical map.svg
Location map Гана