Предлошка:Location map Венецуела

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Венецуела
name Венецуела
border
coordinates
12.8
-73.6 ←↕→ -59.6
0.4
map center 6°36′ СГШ; 66°36′ ЗГД / 6.6° СГШ; 66.6° ЗГД / 6.6; -66.6
image Venezuela location map.svg
Location map Венецуела
image1 Venezuela relief location map.jpg
Location map Венецуела