Предлошка:Location map Бразил

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Бразил
name Бразил
border
coordinates
6.0
-74.5 ←↕→ -32.0
-34.0
map center 14°00′ S; 53°15′ W / 14° S; 53.25° W / -14; -53.25
image Brazil location map.svg
Location map Бразил
image1 Relief Map of Brazil.jpg
Location map Бразил