Предлошка:Location map Боцвана

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Боцвана
name Боцвана
border
coordinates
-17.3
19.4 ←↕→ 29.7
-27.5
map center 22°24′ ЈГШ; 24°33′ ИГД / 22.4° ЈГШ; 24.55° ИГД / -22.4; 24.55
image Botswana location map.svg
Location map Боцвана
image1 Botswana physical map.svg
Location map Боцвана