Предлошка:Location map Бенелукс

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Бенелукс
name Бенелукс
border
coordinates
53.7
2.2 ←↕→ 7.5
49.2
map center 51°27′ N; 4°51′ E / 51.45° N; 4.85° E / 51.45; 4.85
image Benelux location map.svg
Location map Бенелукс