Предлошка:Location map Белорусија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Белорусија
name Белорусија
border
coordinates
56.4
22.9 ←↕→ 33.0
51.1
map center 53°45′ N; 27°57′ E / 53.75° N; 27.95° E / 53.75; 27.95
image Belarus location map.svg
Location map Белорусија
image1 Relief Map of Belarus.png
Location map Белорусија