Предлошка:Location map Белгија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Белгија
name Белгија
border
coordinates
51.8
2.2 ←↕→ 6.9
49.2
map center 50°30′ СГШ; 4°33′ ИГД / 50.5° СГШ; 4.55° ИГД / 50.5; 4.55
image Belgium location map.svg
Location map Белгија
image1 Belgium relief location map.jpg
Location map Белгија