Предлошка:Location map Антарктички Полуостров

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Антарктички Полуостров
name Антарктички Полуостров
border
coordinates
-60.8
-73.6 ←↕→ -54.8
-76.0
map center 68°24′ S; 64°12′ W / 68.4° S; 64.2° W / -68.4; -64.2
image Antarctic Peninsula location map.svg
Location map Антарктички Полуостров