Прејди на содржината

Предлошка:Location map Антарктик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Антарктик
name Антарктик
x 50 + 5/3 * (90+{{{2}}}) * sin( pi / 180 *{{{3}}})
y 50 - 5/3 * (90+{{{2}}}) * cos( pi / 180 *{{{3}}})
image Antarctica location map.svg
Location map Антарктик
image1 Antarctica relief location map.jpg
Location map Антарктик