Предлошка:Location map Андора

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Андора
name Андора
border
coordinates
42.675
1.3875 ←↕→ 1.8125
42.4
map center 42°32′15″ N; 1°36′00″ E / 42.5375° N; 1.6° E / 42.5375; 1.6
image Andorra location map.svg
Location map Андора
image1 Andorra relief location map.jpg
Location map Андора