Предлошка:Location map Англија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Англија
name Англија
border
coordinates
56
-6.75 ←↕→ 2
49.75
map center 52°52′30″ N; 2°22′30″ W / 52.875° N; 2.375° W / 52.875; -2.375
image England location map.svg
Location map Англија
image1 England relief location map.jpg
Location map Англија