Прејди на содржината

Предлошка:Location map Алпи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Алпи
name Алпи
border
coordinates
48.50
4.50 ←↕→ 17.00
42.75
map center 45°37′30″N 10°45′00″E / 45.625° СГШ; 10.75° ИГД / 45.625; 10.75
image Alps location map.png
Location map Алпи