Прејди на содржината

Предлошка:Location map Азербејџан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Азербејџан
name Азербејџан
border
coordinates
42.0
44.5 ←↕→ 51.0
38.2
map center 40°06′N 47°45′E / 40.1° СГШ; 47.75° ИГД / 40.1; 47.75
image Azerbaijan adm location map.svg
Location map Азербејџан
image1 Azerbaijan relief location map.jpg
Location map Азербејџан