Предлошка:Location map Австралија Викторија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Викторија
name Викторија
border
coordinates
-33.8
140.6 ←↕→ 150.3
-39.3
map center 36°33′S 145°27′E / 36.55° ЈГШ; 145.45° ИГД / -36.55; 145.45
image Australia Victoria location map.svg
Location map Австралија Викторија
image1 Australia Victoria relief location map.jpg
Location map Австралија Викторија
image2 Australia Victoria location map blank.svg
Location map Австралија Викторија