Предлошка:Location map Џибути

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Џибути
name Џибути
border
coordinates
12.9
41.5 ←↕→ 43.7
10.7
map center 11°48′ СГШ; 42°36′ ИГД / 11.8° СГШ; 42.6° ИГД / 11.8; 42.6
image Djibouti location map.svg
Location map Џибути
image1 Djibouti relief location map.jpg
Location map Џибути