Предлошка:Location map Њујорк (град)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Њујорк
name Њујорк
border
coordinates
40.92
-74.27 ←↕→ -73.68
40.49
map center 40°42′18″ N; 73°58′30″ W / 40.705° СГШ; 73.975° ЗГД / 40.705; -73.975
image USA_New_York_City_location_map.svg
Location map Њујорк (град)
Икона за документација Документација за предлошка

Се однесува на градот Њујорк. За истоимената сојузна држава, во инфокутиите внесувајте „САД Њујорк“ (се повикува на Шаблон:ПозКарта САД Њујорк).