Прејди на содржината

Предлошка:Location map Јужнокинеско Море

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Јужнокинеско Море
name Јужнокинеско Море
border
coordinates
25.5
98.5 ←↕→ 122.5
0.0
map center 12°45′N 110°30′E / 12.75° СГШ; 110.5° ИГД / 12.75; 110.5
image South China Sea location map.svg
Location map Јужнокинеско Море