Предлошка:Location map Јужна Осетија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Јужна Осетија
name Јужна Осетија
border
coordinates
42.785000
43.516666 ←↕→ 44.775000
41.969166
map center 42°22′37″ N; 44°08′45″ E / 42.377083° СГШ; 44.145833° ИГД / 42.377083; 44.145833
image South Ossetia location map.svg
Location map Јужна Осетија