Предлошка:Location map Јордан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Јордан
name Јордан
border
coordinates
33.5
34.8 ←↕→ 39.4
29.1
map center 31°18′ СГШ; 37°06′ ИГД / 31.3° СГШ; 37.1° ИГД / 31.3; 37.1
image Jordan location map.svg
Location map Јордан
image1 Jordan location map Topographic.png
Location map Јордан