Предлошка:Location map Јемен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Јемен
name Јемен
border
coordinates
19.5
41.8 ←↕→ 54.7
11.4
map center 15°27′ N; 48°15′ E / 15.45° N; 48.25° E / 15.45; 48.25
image Yemen location map.svg
Location map Јемен
image1 Yemen relief location map.jpg
Location map Јемен
image2 Yemen location map Topographic.png
Location map Јемен