Предлошка:KNA

Од Википедија — слободната енциклопедија

 Свети Китс и Невис

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{KNA}}

Става знаменце и викиврска за Свети Китс и Невис. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Свети Китс и Невис}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{SKN}} (што пренасочува кон предлошкава) бидејќи „SKN“ е код на МОК, а е код на ФИФА за Свети Китс и Невис.

Поврзано