Предлошка:Country data Свети Китс и Невис

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Свети Китс и Невис е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Свети Китс и Невис

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Свети Китс и Невис Наслов на главата статија (Свети Китс и Невис)
flag alias Flag of Saint Kitts and Nevis.svg Назив на сликата (File:Flag of Saint Kitts and Nevis.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
navalNaval Ensign of Saint Kitts and Nevis.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Предлошка:Морнарица:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
KNA (преглед) Свети Китс и Невис Свети Китс и Невис
SKN (преглед) Свети Китс и Невис Свети Китс и Невис

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување