Предлошка:KHM

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

 Камбоџа

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{KHM}}

Става знаменце и викиврска за Камбоџа. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Камбоџа}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{CAM}} (што пренасочува кон предлошкава) бидејќи „CAM“ е код на МОК, а е код на ФИФА за Камбоџа.

Поврзано