Предлошка:Country data Камбоџа

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Камбоџа е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Камбоџа

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Камбоџа Наслов на главата статија (Камбоџа)
flag alias Flag of Cambodia.svg Назив на сликата (File:Flag of Cambodia.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1863Flag of Cambodia under French protection.svg
1942Flag of Cambodia under Japanese occupation.svg
1970Flag of the Khmer Republic.svg
1975Flag of Democratic Kampuchea.svg
1979Flag of the People's Republic of Kampuchea.svg
1989Flag of the State of Cambodia.svg
1992Flag of Cambodia under UNTAC.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Предлошка:Морнарица го дава следново:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
KHM (преглед)Предлошка:Country data KHMПредлошка:Country data KHM
CAM (преглед) Камерун Камерун

Пример за употреба

  • {{знаме|Камбоџа}} Камбоџа
  • {{знамеикона|Камбоџа}}Камбоџа

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Камбоџа|1863}} Камбоџа
  • {{знамеикона|Камбоџа|1863}}Камбоџа

Употреба на алијас за пренасочување