Предлошка:IPA chart/table co-articulated consonants with audio

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Струјни
ɕ
ʑ
ɧ
Приближни
ʍ
w
ɥ
ɫ
Избувни
k͡p
ɡ͡b
ŋ͡m