Прејди на содржината

Предлошка:IOT

Од Википедија — слободната енциклопедија

 Британска Индоокеанска Територија

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{IOT}}

Става знаменце и викиврска за Британска Индоокеанска Територија. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Британска Индоокеанска Територија}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.


Поврзано