Предлошка:Country data Британска Индоокеанска Територија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Британска Индоокеанска Територија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Британска Индоокеанска Територија Наслов на главата статија (Британска Индоокеанска Територија)
flag alias Flag of the Commissioner of the British Indian Ocean Territory.svg Назив на сликата (File:Flag of the Commissioner of the British Indian Ocean Territory.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1976Flag of the United Kingdom (3-5).svgFlag of the United Kingdom.svg
1990Flag of the British Indian Ocean Territory 1990.svgFlag of the British Indian Ocean Territory 1990.svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
IOT (преглед) Британска Индоокеанска Територија Британска Индоокеанска Територија

Пример за употреба

Употреба на варијанта

Употреба на алијас за пренасочување