Предлошка:FSM

Од Википедија — слободната енциклопедија

 СД Микронезија

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{FSM}}

Става знаменце и викиврска за СД Микронезија. Оваа предлошка е пандан на {{flag|СД Микронезија}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 и кодот на МОК за земјата како кратенка за позгодно уредување.


Поврзано