Предлошка:Country data СД Микронезија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data СД Микронезија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of the Federated States of Micronesia.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias СД Микронезија Наслов на главата статија (СД Микронезија)
shortname alias СД Микронезија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Micronesia.svg Назив на сликата (File:Flag of Micronesia.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба