Шаблон:Esc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

[[{{{1}}} на Евровизија|{{{1}}}]]

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Начин на употреба[уреди извор]

параметар
  • nation — Име на земјата учесничка

Пример[уреди извор]

{{esc|Македонија}}